A dittatura di a Salute

 heliofobu
Sàbatu u 14 di Farraghju 2009

[Ignorer]
Accident'à Toulouse Lautrec ! A fata verde m'hà resu ceccu compiu, mà, aghju buscatu un lugicialu pè' pudè scrive in bragliu... Un mi ne sortu tantu male !
 Piratella
Dumenica u 15 di Farraghju 2009

[Ignorer]

iè sì bè azezu!!
 Kugùrn
Dumenica u 15 di Farraghju 2009

[Ignorer]
è glù è glù è glù
 Piratella
Luni u 16 di Farraghju 2009

[Ignorer]
Pè a salute una cosa sola à fà : una risa scema ogni ghjornu, almenu un quartu d'ora (eh, seriu ! a dicenu i medichi).

Hè per quessa chì a Piazzetta duveria esse rimbursata da a Secù! Tandu, u tufone hà da sparisce : a Piazzetta hè gratisi!!

Eccu, ùn hè micca difficiule di arregulà i prublemi , o Sarcò, basta à avè e letture bone!
 Kugùrn
Luni u 16 di Farraghju 2009

[Ignorer]
troppu cumplimenti...
à certi l'anu dà ghjunghje i vezzi...
 Piratella
Ghjovi u 26 di Marzu 2009

[Ignorer]
Ùn la cunniscite micca quessa :

Aghju lettu tantu nantu à i danni di l'alcollu, di a sigaretta, ecc, ch'avà sò dicisu :

PIANTU DI LEGHJE! lol

fora di ... A PIAZZETTA, ben intesa!
 Fiumurbacciu
Venari u 17 d'Aprile 2009

[Ignorer]
ah chì piacè di truvà qualchissia cume mè.. N'aghju una techja di sente da mane à a sera "faut qu'j'arrete d'boire et d'manger c pas bon" o dinù " j'vais me mettre a la muscu ca plait aux meufs".. aoh basta avà! L'altru ghjornu un amicu ùn vulia micca cullà incu mè in corti parchì avia a paura d'ingrassà (aviamu previstu di pigliassi una scimia tremenda...) tandu ùn hè micca cullatu.. Bon eiu sò andatu (hèèè...) ma sò statu appena stumacatu di st'affare quì allora mi sò campatu à leghje st' articulu cusì ùn mi sentu più solu... Evviva i BRIAGONI, evviva i MANGHJONI, evviva i PANZÒ!!!
 Piratella
Venari u 17 d'Aprile 2009

[Ignorer]

Aghju lettu assai nantu à i danni di l'alcollu, di a sigaretta, di u grassu, di u zuccaru, allora, avà sò decisa :



ÙN AGHJU PIÙ DA LEGHJE !!!
 Piratella
Venari u 17 d'Aprile 2009

[Ignorer]
Scusate, mi scurdava chì l'avia digià fatta, quessa... O webmaestru, sguassa unu di i messagi più questu quì, beiu troppu sò intuntita...
 Ghjuvanni
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
Per mantenesi in salute ,s'e aghju capitu, ùn ci vuleria né à troppu manghjà , beie o fumà.
Nimu hà ancu scrittu chì di fà aspessu l'amore pò esse dannificu.
U troppu stroppia neh?
Chì ne pensate voi altri ,quelli di a leva di dopu à u 68?
 sumenta
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
Fà spessu l'amore un hè micca dannificu, hè magnificu!! è omu deve bè crepà di qualcosa. Allora manghjemu, biemu è femu l'amore. è tu o ghjuvanni preferisci stà senza fà nunda, ascultandu a ghjente chì un sà vive fora di a norma?
 Ghjuvanni
Venari u 22 di Maghju 2009

[Ignorer]
Eu ùn pretengu chè una cosa : u troppu stroppia.
Cunsigliu a muderazione per ogni cosa .
Chì ne pensate ?
Ci pò esse un antru pensamentu chè quellu di sumenta !
 Manga manghja
Ghjovi u 25 di Ghjugnu 2009

[Ignorer]

Evviva i Giappunesi!!

Un studiu dimostra chì i grassi campanu più vechji chè i magri....

è dinù chì i grassi anu menu scianze di seduce chè i magri ...HUM : un grassu riccu averà sempre di più scianze chè un magru poveru, ...NO???

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.