Squadra naziunale : Corsica vs Congo u 6 di ghjugnu

 Bustanicu unica fede
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
a grossa classa serebbe chì unu di quessi quì rispondi à l'interviste in corsu! Ma bon, hè digià bè d'avè una sguatra corsa, ùn emu micca da dumandà ghjucatori chì parlinu u corsu quantunque...

In tutti i casi hè veramente un bellu prugettu. Felicitazioni à quelli chì l'anu fattu!
 Kügürn
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
e Feroé, i pistemu, no ?
 raimondu domeleccu
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
Andorra, u Luxembourg, Malta, San Marinu... tutti quessi, l'arruvinemu nò ???

 chì ne socu eu
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
hà da passà nant'a via stella? nimu a sa?
ùn mi sentu micca di fallà in aiacciu, mà mi piaccerebbe à vedelu
 raimondu domeleccu
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
iè, hè previstu ch'ellu passessi nant'à via stella.

 capone
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
ùn cumminciate cù i gridi di scimie dinù, hein !

chì mughjà "hù hù hù !!!" durante 90 minuti pò esse stancante...



(và bè, deccuneghju...)
 Ghjuvan Filici
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
Ùn ci hè mancu bisognu d'insulti razzisti stavolta.

A cumpusizioni di 'ssa selezzioni, senza nisciun ghjucadori magrebinu natu è furmatu in Corsica, basta ghjà à imbrutta a dimarchja.

Aghju lettu "a squadra bianca" in u prugrammu di u macciu. Iè, hè esattamenti cussì ch'e l'aviu capita anch'eu, una squatra bianca...

Saremu po a sola echippaccia di 'ssu stilu oghji à difinisciaci sicondu i criterii di u sangu.

Ma bò, ci n'infuttimu, hè un macciacciu di tutta manera.

Ringraziamenti quantunca à i Cungulesi pà pirmetta à una squatra cussì "aparta" di riescia à ghjucà una volta... Quant'è à mè nimu l'hà spiicatu ind'era ch'iddi sbarcaiani.
 thierry rolonzu
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
aiò, o GF ! è Gary Coulibaly, induve u metti ? figura in a lista di i selezziunati...
 Ghjuvan Filici
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
Iè. A so mamma hè corsa, nò ? Hè bè ciò ch'e dicu, hè u criteru di u sangu.

Ugnunu ni pinsarà ciò ch'iddu voli, ghje pensu chì i criteri pà 'ssa selezzioni ùn sò micca boni, è lacani scantati parichji ghjucadori chì avariani ghjucatu vulinteri 'ssa partita.

Saria statu ancu un gestu forti (è par mè naturali) di veda cù certi ghjucadori d'origini magribina, o altra, s'iddi si sintiani cuncirnati.

Quand'iddu si sà chì i squatri amatori corsi sò cumposti à 30 o 40 % di ghjucadori sciuti da l'emigrazioni ci hè pò dassi da dumandassi sì quisti quì ùn sò micca raprisintanti dinò di u ballò corsu, nò ? È da intarrugassi di a so assenza à u niveddu d'una selezzioni.

Francamenti eu mi dumandu di chì manera un Corsu impinzutitu ch'ùn hà mai missu u pedi in l'isula ci pò raprisintà di più chè un maruccanu natu in Portivechju è chì hè crisciutu in Corsica.

Ùn la dicu mancu par fà pulemica, ma parchì mi faria piaceri chì à l'avveniri (s'iddu ci hè un avveniri) 'ssa squatra si furmessi cù una visioni più aparta è rialista in quant'à a Corsica d'oghji. È po dinò un pocu parchì n'aghju una tichja, una volta di più, di vedaci chjusi in certi visioni identitarii di l'anni 60.

Ghje una squatra di diaspuristi ùn m'intaressa micca. Postu ch'ùn hè micca ufficiali mi dumandu chì simbulu no mittimu in avanti.

M'invengu d'un ghjucadori di Portivechju, capitanu di l'ecchippa di u Maroccu, chì avia ghjucatu cù a testa mora à u bracciu in Cuppa di u Mondu. Ch'e sappii nisciun ghjucadori corsu selezziunatu cù a Francia ùn hà mai fattu un gestu simuli.

 altore
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
o ghjuvanfilì ùn avia micca bisognu di mettela à u bracciu a testa mora... nò duccuneghju... eiu trovu ch'ell'hè bè di fà st'ecchippa... ghjè vera chì un corsu ùn hè forse micca solu di sangue ma tantu chì ùn simu micca ricunisciuti in tantu chè populu ùn si pò micca fà astrimente... è ghjè vera chì un arabu d'origine si pò sente corsu (è dunque esse corsu) è un corsu d'origine cumpletamente impinzutitu. ma ùn si pò micca dì non più chè tutti i corsi da mare in là ùn sò più corsi... ci sò statu un certu tempu eiu pè ste francie è ùn mi sentia micca pinzutu ..micca di u tuttu!
vogliu dì dinù chì ghjè vera : corsi di nivellu 2da divisione ci n'hè à vagunate allora u sporting ch'aspetta?
FORZA CORSICA! è ponu vene e feroe, monaco, è u lichenstein!
 k-bongu
Luni u 18 di Maghju 2009

[Ignorer]
hè vera o GF, ùn si parla mai di stu bravu Ismael Triki...

 Canta
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
Ci sarà u diu vi salvi regina ?
 in cauda cenenum
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
allora a vi dicu eiu un ci vole a mette che ghjucatori chi parlanu corsu eccu cusi sera una squadra corsa
 blacks blancs beurs e pulenta
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
o Gf a capra chi nasce in pullinaghju è capra o gallina? un magrebinu un po micca esse corsu.Basta incu sta mentalità frencese di mondialisatione é mischjume furzatu.
 in cauda venenum
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
A CAPRA CHI NASCE IN PULINAGHJU PO ESSE UNA GHJALLINA A A SOLA CUNDIZIONE CH'ELLA FESSI L'OVE
 Bustanicu my life
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
pè blacks blancs beurs....


à mè mi pare chì i lucchesi sò tutti corsi oghje. SI hè sempre l'arabu di qualchissia, oghje sò l'ex-lucchesi chì ùn volenu micca à l'arabi, dumane seranu l'arabi chì ùn vuleranu micca i russi o i chinesi in Corsica, è tira avanti è passa...

Eiu sò d'accordu cun ghjuvan filì, preferiscu un arabu crisciutu in corsica ch'è un diaspuranu chì ùn volta in corsica solu ch'è per bagnassi u culu à i Boucaniers d'estate...

In quantu à Triki, ghjera veramente un attu magnificu d'avè ghjucatu cù a testa mora.`
È per ch'è vo a sappiate, i so nipoti SÒ SCRITTI IN CORSU IN CULLEGIU DI PORTIVECHJU, È U CORSU U PARLANU. ELLI.
 in cauda venenum
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
PER Bustanicu my life QUESSA HE A PROVA CHI CERTE CAPRE FACENU L'OVE
 kukkuruzz'
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
eiu prupongu di sceglie ghjucadori chi si so battuti contr'à st'inculati di Rumani è chi parlanu u pre-latinu.

sò corsi quelli chi sortenu da Cucuruzzu è Filitosa, è basta.
 machja
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
Dipoi u 1769, tutti quelli chi so nati in Corsica, so francesi !!!!!
Quandu seremu indipendenti, tandu parleremu di squadra corsa e di populu corsu.....
 blacks blancs et prisuttu au beurre
Marti u 19 di Maghju 2009

[Ignorer]
O Bustanicu e GF un vi scurdate d'aghjusta per a vostra squadra Corsa une pochi di legiunnari di calvi o di flicacci di u SDAT,postu chi in piu d'avè a cundizione fisica,annu fattu a scelta di campà in corsica.Si per voi u POPULU CORSU ghje solu una tarra induve si po accatastà populi venuti di u mondu sanu?allora in fatti pensatte cume u sgio Zuccarelle e tanti republicani FRANCESI.

U vostru nome :


U vostru email :
 (micca publicatu)


Missaghju
Signale embed   Annulà ò
A vostra video sarà affissata sottu à lu vostru post.